Bio

Evka Neuman 

Zajímá mě Váš příběh a chci ho společně s Vámi vyprávět. 

Vyprávím o Vašem životě a chvíli, kterou zaznamenám do kinofilmového políčka nebo na digitální čip. Chvíle, která zůstane nejen ve Vašich vzpomínkách.

Při studiu na ČVUT jsem měla možnost pracovat s legendární analogovou zrcadlovkou Canon EOS 50, která mě tehdy chytla za srdce. Jenže každé cvaknutí stálo spoustu peněz a tak jsem se učila ty správné záběry vyhledávat a neplýtvat zbytečně drahý materiál. Najít ten správný úhel, kompozici, sledovat světlo a uslyšet ten krásný zvuk závěrky je stále jedna z nejmilejších chvílí, které stále zažívám.

Po VŠ a několika letech práce projekt managera výstavby, mě vítr profesně závál jinam. Prošla jsem obsáhlým studiem fotografie na FotoInstitutu, kde jsem nabrala i technické znalosti a zkušenosti v atelieru. Kontinuálně se vzdělávám dál, prošla jsem workshopy u Honzy Rybáře, Honzy Šibíka, Milana Šusty a dalších. Technicky jsem se posunula k fullframe Canonu 5dM3 a pevným světelným objektivům. Arsenál vybavení dále doplňuji a rozšiřuji, k dispozici mám sdílený atelier.

V současnosti se věnuji svatební fotografii, rodinným portrétům a tvorbě na zakázku. Dlouhodobě spolupracuji s několika klienty, kterým dodávám fotky na klíč na sociální sítě. Moje pracovní možnosti jsou ovlivněné tím, že se starám o malou dcerku a mohu pracovat na zkrácený úvazek.

Na závěr bych ráda uvedla báseň mého nejmilejšího básníka Jana Skácela. Pojednává o tom, co se snažím zachytit a patří k mým nejoblíbenějším.

Chvíle

Za žádnou pravdu na světě.

Ale jestli chceš,
 za malý pětník ticha.
Je chvíle,  která půlí krajinu.
Pokorný okamžik,
 kdy někdo za nás dýchá.
 
 

Jestli Vás moje práce zaujala, neváhejte a napište mi. Ráda budu vyprávět i Váš příběh.

Evka