Velmi inspirativní setkání s Dominikou a její rodinou


Dnes tu mám jednu inspiraci. Hlavně pro pracující mámy na mateřské. A že nás je fakt hodně a každý rok čísla stoupají. Jak tak jezdím fotit po celé ČR hotely, resorty a akce, dostala jsem se i na Velehrad, kde Dominika žije.


Dominika je poradkyní pro pracujicí matky na mateřské, tzv. maminkatelky. V oboru už 10+ let a já ji kdysi potkala s mojí čerstvou půlroční první dcerou. Tehdy ještě na živém kurzu. Doteď si pamatuju, jak se nás ptala. "Co myslíte, že je nejdůležitější předpoklad pro to, abyste jako podnikající matka na mateřské mohla pracovat a uspět?" a my odpovídaly: "Dobrý produkt, zacílení, super marketing, znalosti, vyjímečné know how, renomé.. " Načež se usmála a svým milým, leč přesvědčivým způsobem řekla: "Nene dámy, je to kvalitní hlídání. To je to kouzlo." Já si v duchu pomyslela, no jasně, a odsunula to v hlavě do pozadí. Jakože fajn, ale přece.. ten produkt, nasazení, know how, technické vybavení.. to se nedá ošálit.


Za dobu co jsem na volné noze a většinu z toho jsem máma na mateřské, jsem si na ní vzpomněla asi tisíckrát. Vždycky, když už bylo domluvené úplně všechno. Ateliér, modelky, klient, propozice a do toho mi vybouchlo hlídání. To si pak rve člověk vlasy z hlavy. Sice jsem to první dva roky s první dcerou zkoušela po nocích a víkendech, v režimu střídání se s mužem, ale vedlo to spíš k mému skoro vyhoření.


Takže dámy, které nechcete opakovat chyby předchozích matek, koukněte na Dominičin web a ušetříte si spoustu složitostí. Je mou mentorkou už roky a celá spolupráce je naprosto k nezaplacení.


-----


Rádi byste taky takové rodinné fotografie, vytvořené v empatické a citlivé atmosféře?