Profesní portrét - ano či ne?


Záleží v jaké fázi svého podnikání a sebeprezentace jste. Máte svůj web? Publikujete články? Dáváte rozhovory? Máte profesionální profil na LinkedInu? Mluvíte občas na konferencích nebo přednáškách? Jestli ano, tak určitě znáte i větičku: "A pošlete nám nějakou Vaši fotku, potřebujeme ji doplnit k článku či medialonku."

A tak na disku a v počítači marně hledáte fotku, která by byla realtivně aktuální, slušná, vypadali jste tam dobře a nebyla z dovolené nebo s někým z rodiny.

Máte ji? Gratuluju.


A když ne, tak jsem tu já. A dohromady vytvoříme Vaše profesní portfolio.


Pro profíky napříč obory; pro firmy, které chtějí vypadat jednotně; pro klienty, kteří rozumí tomu, že mít dobrou fotku není jeden cvak a že je potřeba příprava.


Ukážu Vám, jak pracuju. S každým totiž hledám jeho Proč. Tak, to aby sedělo do celkové komunikace. K webu, k profesi, k tomu co potřebujete fotkou říct na první pohled. V každém oboru to jsou jiné hodnoty, jiná vizuální komunikace.. Naše spolupráce právě začíná tím Vaším proč.


Na pár příkladech chci demonstrovat, že nejde jen o to, postavit někoho někam a namířit foťák. Jde o to, vystihnout, co tím chtěl básník říct. Proč by se Vás měli klienti vybrat.


Před samotným focením si zavoláme a probereme celkovou vizuální stránku. Na focení mám připraven manuál s detaily, který svým klientům nasdílím, aby se měli čeho držet při přípravě. Na focení máme hodinu, někdy i přes hodinu a je dobré měnit outfit a prostředí. Výsledkem bývá až 5 finálních záběrů s detailní retuší. Snímky vyberete sami, nebo je vyberu já.


Potřebujete vylepšit svou propagaci? Napište mi.


Puravida, Barevné legíny a další autorská oděvní tvorba


Puravidí věci poznáte podle zářivých barev a neotřelých vzorů. U většiny je autorkou Petruccya Bartůňková z Brna pod značkou Puravida. Jejich kolekce fotím už přes rok a vždycky je to velká legrace. V rámci focení jedné kolekce mě holky pozvaly do Brna, kde mají základnu. Fotili jsme v prostorách, které si vlastnoručně přetvořily. Zvládly jsme focení celého týmu i jednotlivců.

THTAX, daňoví a právní mistři


Čistá, černobílá kombinace. Chceme navodit pocit solidnosti, důvěry a kompetentnosti. Protože komu byste svěřili své právní a daňové záležitosti? Někomu, komu nemůžete na první pohled věřit?

Workshop Jak na sítě, Eliška Vyhnánková a Michelle losekoot


Možná znáte tu žlutou knížku od Melvila "Jak na sítě". Tady začala příprava na úplně první školení v roce 2016 a díky školením přišel i nápad na knihu. Toto jsou fotky z první verze webu, která už není aktuální. Holky změnily vizáž a tak bylo potřeba fotky aktualizovat :).

Kniha i workshop jsou skvělé! Až to zase půjde, určitě vyražte na živý termín.

Zubní ordinace Mudr. Libuše Hrdinové


Bojíte se zubaře? A když ho uvidíte ještě dřív, než zajdete do ordinace, nepoleví Váš strach? Už ho znáte z jeho webu a ze sítí. Už víte, že je to milá paní doktorka, která se o Vás krásně postará a má k tomu svůj tým. Co Vy na to? Pomůže to?

Dana Škorpilová, Osobní fitness trenérka


Dana je skvělá fitness osobní trenérka a když s ní mluvíte, tak cítíte, jak je živá a dokáže to předat i svým klientům na trénincích. Kromě profesionality se do fotek podařilo dostat i její veselou a energií nabitou povahu. S Danou jsme mohly více experimentovat neboť jde o profesi, kde se nemusíme tolik držet mustru a zajetých konvencí.

Team restaurace Amenity resort Lipno


V rámci focení celého komplexu Amenity Resort Lipno bylo zadání klienta vyfotit i jejich kuchařský team, který je v oblasti vyhlášený. Cílem bylo ukázat profíky jak v akci, dohromady tak i jednotlivě.

Kristina Tůmová, kouč a lektor


Kristina je duší profík. Umí jednat s korporátním světem i jednotlivci. Proto jsme si mohly dovolit zařadit i neformálnější verzi vizuálního stylu. Fotky jsme pořizovaly v létě, takže jsme si na ně přivstaly, abychom měly to nejlepší světlo. A vyplatilo se. Vzniklo několik krásných snímků, kterémi se Kristina prezentuje na sítích, svém webu i v rozhovorech.