Na některých fotkách záleží o trochu víc.

Třeba na těch, které vám pomůžou nakopnout vaše podnikání. Důležité fotky nemají být jen ostré, měla by z nich sálat atmosféra, měly by vtáhnout diváka, měly by prodat Váš produkt. A od toho jsem tu já. Na ty důležité fotky do katalogu, na sítě i na web.

Ahoj, JMENUJI SE EVKA A VÍTÁM VÁS NA SVÉM WEBU


Na první pohled se může zdát, že fotím lidi, domy a věci. Já přitom už deset let fotím to za tím. To ve vzduchu, na co si nejde sáhnout. Motýly v břiše. Atmosféru místa o které pečujete. Víru, že spolu budete napořád. Radost, že vás povýšili. Nebo hrdost, že jste rozjeli nebo postavili něco vlastního.


Někdy to fotím na svatbách, někdy to zachytávám v profesních portrétech, někdy při focení věcí, které vytváříte. Ono je vlastně jedno, kolik je na fotce lidí, domů a věcí. To, co z toho dělá skvělou fotku, je to za tím. 


Vystudovala jsem sice ČVUT, ale už deset let ve stavebnictví nejsem. Jestli vás zajímá, jak se z inženýrky stane fotografka, můžete si přečíst rozhovor.


K práci mě inspiruje sám život, Malý princ, Tracyho tygr, Mňága&Žďorp, František Drtikol, Bohdan Holomíček a Jan Skácel. Domluvím se anglicky a španělsky.

Evka Neuman fotograf

pomůžu vám, když potřebujete


fotím nejen pro

logo chata serak evenue eva neuman

Řekli o mně

Petruccya B., Puravida

“Pro naši oděvní značku Pura Vidu byl a stále je výběr fotografky velmi důležitý. Potřebujeme, aby dokázala prostřednictvím fotek vyprávět náš barevný a optimistický příběh. Musí oplývat i značnou dávkou empatie a trpělivosti. Pura Vida totiž fotí s normálníma holkama - nemodelkama. S Evkou nám to funguje perfektně. My si připravíme styling a ona se postará o zbytek. Jediný zádrhel je v tom, že pokaždé, když pošle náhledy fotek na výběr, je těžké si vybrat jen pár z nich a ne všechny.”

01 / 05

“Za žádnou pravdu na světě.
Ale jestli chceš,
za malý pětník ticha.

Je chvíle, která půlí krajinu.

Pokorný okamžik,
kdy někdo za nás dýchá.”