jak se připravit

aby byly fotky top?

Když si mě objednáte, chci aby z toho vyšel krásný zážitek i výsledek. Výsledkem jsou fotky, které Vás budou reprezentovat na sítích, v médiích nebo na Vašem webu. Zde uvedu pár tipů&triků, jak na to.

Místo

Povíme si, kde byste chtěli fotit. Venku nebo vevnitř? Kde je vám dobře? Co potřebujete fotkou říct? Co je vám milé? Jaké je ladění Vaší cílovky? Jde o striktní business portrét v ateliéru nebo má být atmosféra uvolněná a můžeme fotit ve Vašich prostorách? Povězte mi Vaše představy a já vám něco navrhnu.

Oblečení

Z mnohaleté zkušenosti, v tomto bodě platí, že méně je více. Tedy oděv ideálně neutrální, bez plošných vzorů gepard a zebra a velkých nápisů nebo obrázků. Oblečení je třeba vyžehlit :).

Pro profesní focení jsou ideální jednobarevné košile a střihy, které jdou límci nebo stojáčky ke krku. Pro dámy zejména platí, že zajímavou možností je vrstvení. Sako, šátek, svetřík či vesta. Naopak velmi nelichotivě působí velké a volné výstřihy a střihy, které vizuálně neoddělují ramena od krku.

Profesní focení ještě navíc ladíme podle toho kde a jak snímek použijete. Jde o čistě business portrét nebo se můžete prezentovat "smart casual" stylem?

VOUSY, make uP a Šperky

Dámy jistě budou řešit i make-up. V tomto ohledu platí opak, že více je méně. Nebojte se toho, neboť fotka cca 30-40% zkrášlení a barev pohltí. Ano, je to tak. Dámy, přitlačte :).

Šperky zvolte podle svého gusta a cílení fotky. Hodinky, náušnice, náhrdelníky. Vezměte si klidně více věci s sebou a budeme je ladit na místě.

Pánům doporučuji oholení (pokuď se holíte) den předem nebo si nechte profesionálně upravit vousy :). Všem doporučuji úpravu rukou a nehtů. Jsou to detaily, které ale hrají roli.

Budu se moc těšit na spolupráci!