Mít dobrou profesní fotku je základ


Pokud chcete svou práci prezentovat světu, přijde chvíle, kdy potřebujete vlastní fotku. Fotku, která bude vypadat profesionálně, vypadáte na ní dobře, není z dovolené, ani s nikým z rodiny.


Tvoříte nový web? Chcete se profesně posunout? Publikujete články? Dáváte rozhovory? Máte profil na Linkedin? Mluvíte na konferencích a přednáškách? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, profesní fotku potřebujete jako sůl. Vzletně se tomu teď také říká budování osobního brandu.


Máte takový snímek? Gratuluju.

A jestli ne, tak jsem tu já. Pomůžu vám s tím.Vaše proč a příprava

Už několik let fotím profíky napříč obory i firmy, které chtějí vypadat jednotně. Mít dobrou fotku není na jeden “cvak”, ale když nepodceníme přípravu, budete s výsledkem spokojeni. Jak to uděláme? 


Před focením si zavoláme a probereme vizuální stránku, aby fotky zapadly do vaší celkové komunikace. Na web, k tištěným materiálům i k prezentaci profese. Důležité pro mě je, co chcete fotkou říct. Vaše PROČ. V každém oboru jde o jiné hodnoty i jiný styl komunikace. Naše spolupráce začíná rozhovorem, abychom pro vás našli správnou cestu.


V další fázi dostanete manuál s detaily a tipy, čeho se máte držet při přípravě na focení. Samotné focení trvá zhruba hodinu a je dobré měnit oblečení i prostředí. Výsledkem bývá 6 - 8 profesních fotek s detailní retuší. Finální snímky si vyberete vy, nebo vám s jejich výběrem ráda pomůžu.


Na pár příkladech pod tímto článkem se můžete podívat, že si nestačí stoupnout a namířit foťák. Jde o vystihnutí myšlenky, oslovení vaší cílovky a vyvolání důvěry, která je potřeba k navázání každého vztahu a spolupráce.


Puravida, Barevné legíny a další autorská oděvní tvorba


Puravidí věci poznáte podle zářivých barev a neotřelých vzorů. U většiny je autorkou Petruccya Bartůňková z Brna. Kolekce Pura Vida fotím už přes rok a vždycky je to velká legrace. V rámci focení nové kolekce mě holky pozvaly do Brna, kde mají základnu. V prostorách, které si vlastnoručně přetvořily, vznikly fotky celého týmu i jednotlivců.


THTAX, daňoví a právní mistři


Čistá černobílá kombinace, kterou jsme chtěli navodit pocit solidnosti, důvěry a kompetentnosti. Komu byste svěřili své právní a daňové záležitosti? Určitě někomu, komu nemůžete na první pohled věřit.


Workshop Jak na sítě, Eliška Vyhnánková a Michelle losekoot


Možná znáte tu žlutou knížku od Melvila "Jak na sítě". Tady začala příprava na úplně první školení v roce 2016, díky kterému přišel nápad na knihu. Tohle jsou fotky z první verze webu. Od té doby holky změnily vizáž a ušly velký kus cesty. Kniha i workshop jsou skvělé! Až to zase půjde, určitě vyražte na živý termín.


Zubní ordinace Mudr. Libuše Hrdinové


Bojíte se zubaře? A co když na webu a sociálních sítích uvidíte, že se o vás postará milá paní doktorka a její profesionální tým? Nepoleví váš strach? Vědět dopředu, kdo se o vás postará, určitě pomáhá.


Dana Škorpilová, Osobní fitness trenérka


Dana je skvělá fitness trenérka. Když s ní mluvíte, cítíte její živost, kterou dokáže na trénincích předat svým klientům. Kromě její profesionality, jsme do fotek dostaly i její veselou, energií nabitou povahu. Protože má Dana profesi, u které jsme se nemusely držet mustru a zajetých konvencí, mohly jsme více experimentovat. A výsledek stojí za to, nemyslíte? 


Team restaurace Amenity resort Lipno


V rámci focení celého komplexu Amenity Resort Lipno sem dostala zadání vyfotit i kuchařský tým, který je v oblasti vyhlášený. Fotila jsem profíky v akci, jednotlivě i všechny spolu.


Kristina Tůmová, kouč a lektor


Kristina je duší profík, umí jednat s korporátním světem i jednotlivci. Pro její prezentaci jsme zvolily neformálnější verzi vizuálního stylu. Fotky jsme pořizovaly v létě. Abychom na ně měly to nejlepší světlo, přivstaly jsme si a vyplatilo se to.Vzniklo několik krásných snímků, kterými se Kristina prezentuje na sociálních sítích, vlastním webu i v rozhovorech.


Milada Barešová, porodní asistentka


Milada je velmi zkušená porodní asistentka s tisícem maminek a miminek, které doprovázela za roky své praxe. Podporuje a žije myšlenku přirozeného porodu a ze své vlastní zkušenosti mohu Miladu jenom doporučit. Jelikož je téma přirozených porodů v posledních letech na vzestupu, dává často rozhovory, kde potřebuje svoje fotografie.

Formu jsme proto volily jemnou, uvolněnější a výsledkem je mix klasických portrétů a neformálních záběrů.